نتایج جستجو برای عبارت :

کثافات انسانی، کرامات انسانی

کرامات امام صادق علیه السلام به اعتراف عالم اهل تسنن

نبهانی از علمای اهل تسنن به نقل از شعرانی عالم بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
جعفر الصادق أحد أئمة ساداتنا آل البیت الكبار ، كان رضی الله عنه إذا احتاج إلى شیء قال یا رباه أنا محتاج إلى كذا ، فما یستتم دعاءه إلا و ذلك الشیء بجنبه موضوعا ، قاله الشعرانی .
جعفر صادق (علیه السلام) یکی از ائمه سادات اهل بیت بزرگوار است. او هر زمانی که چیزی را احتیاج داشت می‌گفت: خدایا فلان چیز را احتیاج دارم. هنوز دعا
❄️به سپیدی یک رویا❄️ ✂️ فرزندان رسول خدا از این کرامات کم نداشتند. موسی‌بن‌جعفر که درود خدا بر او باد هم برای دفن شطیطه به نیشابور رفته بود... شطیطه پیرزنی شیعه از اهل نیشابور بود که تمام اموالش را برای امام فرستاده بود. بعد از رحلتش ابوابراهیم برای شرکت در مراسم کفن و دفنش حاضر شده بود و بعد از اقامه نماز بر پیکر این پیرزن، به ابوجعفر نیشابوری فرموده بود: من و هر یک از امامان و اهل بیت که بعد از من به جای من بنشیند به ناگزیر باید در تشییع ج
بإسمک الأعظم

فاطیما
از بیمارستان مرکزی هامبورگ بیرون آمد. گرفته و غمگین بود. خودش را به ساحل
دریاچه رساند، ایستاد و به آب های آرام آن چشم دوخت. چند قایق بادبانی
کوچک روی دریاچه در حال حرکت بودند. کمی آن سوتر، مسجد زیبای مسلمانان
هامبورگ توجهش را جلب کرد. مسجد امام علی علیه السلام را ایرانی ها ساخته بودند. یک
بار همراه مهندس ایرانی همکارش به آن جا رفته بود. مهندس، همسایه ی او هم
بود. با مادر پیرش زندگی می کرد.
ادامه مطلب
نام کتاب : کرامات و غیبیات
توضیحات : این کتاب مجموعه‌ای است از کرامات و غیبیاتی که انصار سید احمد الحسن وصی و فرستاده ی امام مهدی (ع) نقل می‌کنند و شاهدی‌ست بر حقانیت این دعوت مبارک.
مولف : بشار الفیصلی
فرمت : عربی pdf + فارسی pdf
تعداد صفحات : 35 + 44
لینک‌های دانلود : عربی pdf + فارسی pdf
فصل اوّل: آداب باطنیّه‌ی طهارت بدن از خبث
از جمله آداب باطنیّه ی طهارت از نجاسات و ازاله ی آنها در وقت قضای حاجت در بیت الخلأ آن است که به فکر پستی خود و اندرون پُر از کثافات خویش افتد و نقص و قصور خود را به نظر در آورد، و خود را تصّور کند که چگونه اندرون او آکنده از قاذورات (پلیدی ها)، و خود حاملِ نجاسات است. و چون به فراغت از قضای حاجت به استراحت افتد و سبکبار گردد، اخلاق ذمیمه را به یاد آورد که نجاسات باطنیّه در باطن او مجتمع گشته اند؛ که اگر
شرح دعای روز سیزدهم ماه رمضان   

اللَّهُمَّ طَهِّرْنِی فِیهِ مِنَ الدَّنَسِ وَالْأَقْذَارِ                   ای خدا در این روز مرا از پلیدی و کثافات پاک ساز
وَ صَبِّرْنِی فِیهِ عَلَی کَائِنَاتِ الْأَقْدَارِ                         و بر حوادث خیر و شر قضا و قدرت صبر و تحمل عطا کن
وَوَفِّقْنِی فِیهِ لِلتُّقَی وَصُحْبَةِ الْأَبْرَارِ                        بر تقوی و پرهیزکاری و مصاحبت نیکوکاران موفق دار
بِعَوْنِکَ یا قُرَّةَ
شرح دعای روز سیزدهم ماه رمضان 

اللَّهُمَّ طَهِّرْنِی فِیهِ مِنَ الدَّنَسِ وَالْأَقْذَارِ                   ای خدا در این روز مرا از پلیدی و کثافات پاک ساز
وَ صَبِّرْنِی فِیهِ عَلَی کَائِنَاتِ الْأَقْدَارِ                         و بر حوادث خیر و شر قضا و قدرت صبر و تحمل عطا کن
وَوَفِّقْنِی فِیهِ لِلتُّقَی وَصُحْبَةِ الْأَبْرَارِ                        بر تقوی و پرهیزکاری و مصاحبت نیکوکاران موفق دار
بِ
دانلود کتاب صفوه الصفا
دانلود کتاب صفوه الصفا
دانلود کتاب rdquo; صفوه الصفا ldquo; کتاب نایاب laquo; صفوه zwnj;الصفا raquo; اثر laquo;توکل zwnj; zwnj;ابن zwnj;اسماعیل zwnj;ابن zwnj;بزاز raquo; می zwnj;باشد. صفوه zwnj;الصفا از والاترین کتب عرفانی و بهترین کتاب برای آشنایی با شیخ zwnj;صفی zwnj;الدین zwnj;اردبیلی، بزرگ صوفیان و نیای خاندان صفویه است. ...
دریافت فایل
اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید نتایج وب کتاب صفوه الصفا - ابن بزاز اردبیلی - دانلود pdf - سایت ... asmaneketab.ir › product › کت
معنویت-این مطلب با سیاست و سیاسیون کاری ندارد. امیدوارم آن را له یا علیه کسی گمان مکنید و تنها ــــــ‌اگر حرف حسابی در آن یافتید،ـــــــ جدی‌اش بگیرید. اما بعد:آرزو دارم هنوز فراموش نکرده‌ باشیم که انسانیم. آری، انسان، همان که خداوند لباس کرامت بر تنش پوشید و او را بر بسیاری از خلایق فضیلت داد: "وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّیِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَىٰ كَثِیرٍ
بسم الله

حکایاتی شگرف از امام حسن عسکری(علیه السلام)دگرگونی دشمنبه
دستور حکومت عباسی ، امام حسن عسگری را در زندان علی بن اوتاش افکندند، او
بسیار با آل محمد (صلی الله علیه وآله) دشمنی داشت و دشمن سر سخت آل علی
(علیه السلام) بود و در انحراف و جنایت و ظلم هیچ باکی نداشت . امام حسن
عسگری (علیه السلام) یک روز در زندان او بسر برد، در همین یک روز علی بن
اوتاش آنچنان به امام گرایش پیدا کرد که به اصطلاح 180 درجه از وضع قبل ،
دگرگون گردید و به
مرحوم آیت الله العظمی اراکی از آیت الله العظمی میرزا محمد حسن شیرازی رضی الله عنه (صاحب فتوای معروف تنباکو، وفات 1312 ه. ق) نقل کرده است:

من برای زیارت مرقد امام حسین علیه‏ السلام از سامرا به کربلا روانه شدم؛ در مسیر به یکی از طوایفی که در آن‌جا سکونت داشتند رسیدم. 
ادامه مطلب
متولدچه ماهی هستی؟؟؟؟ فروردینی هستی .....ده تاصلوات بفرست هدیه کن به ❤حضرت علی علیه السلام...پدریتیمان اردیبهشتی هستی ...ده تاصلوات هدیه کن به ❤امام حسن مجتبی...امام حسن صاحب کرامات زیادیست انشاالله که حاجت روا شی خردادی هستی ...ده تاصلوات هدیه کن به
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
«اللَّهُمَّ طَهِّرْنِی
فِیهِ مِنَ الدَّنَسِ وَالْأَقْذَارِ وَ صَبِّرْنِی فِیهِ عَلَی کَائِنَاتِ
الْأَقْدَارِ وَوَفِّقْنِی فِیهِ لِلتُّقَی وَصُحْبَةِ الْأَبْرَارِ
بِعَوْنِکَ یا قُرَّةَ عَینِ الْمَسَاکِین»
«ای خدا در این روز مرا
از پلیدی و کثافات پاک ساز و بر حوادث خیر و شر قضا و قدر صبر و تحمل عطا
کن و بر تقوی و پرهیزکاری و مصاحبت نیکوکاران موفق دار به یاری خودت ای
مایه شادی و اطمینان خاطر مسکینان.»
هشدار: پست حاوی الفاظ حال به هم زن میباشد :D اگر در یک ساعت آینده قصد دارید چیزی بخورید لطفا نخونید پست رو.

خانومهایی که پسر سیبیلو دوس دارینمن یه بار سیبیل گذاشتم ، موقع فین کردن انقدر اندماغم لای سیبیلام گیر کرد آخر موزر رو گرفتم از ته زدم اون شراره های آتیش رهحالا اندفعه سر میز شام عاشقانه تر زل بزنید به سیبیلای آقاتون

پینوشت: جالبه هرچی فکر کردم لغت مودبانه ای برای اندماغ پیدا کنم چیزی به ذهنم نرسید :/ فینگیلی و گیگیلی شنیده بودما ولی او
بسم الله

دعای روز سیزدهم
اَللّهُمَّ طَهِّرْنى فیهِ مِنَ الدَّنَسِ وَالاْقْذارِ وَصَبِّرْنى فیهِ عَلى کاَّئِناتِخدایا پاکم کن در این ماه از چرکى و کثافات و شکیبایم کن بر مقدراتى کهالاْقْدارِ وَوَفِّقْنى فیهِ لِلتُّقى وَصُحْبَةِ الاْبْرارِ بِعَوْنِکَ یا قُرَّةَ عَیْنِ الْمَساکینَ خواهد شد و موفقم دار در این ماه به پرهیزکارى و هم نشینى با نیکان به کمک خودت اى روشنایى دیده مسکینان
ادامه مطلب
بسم الله

دعای روز سیزدهم
اَللّهُمَّ طَهِّرْنى فیهِ مِنَ الدَّنَسِ وَالاْقْذارِ وَصَبِّرْنى فیهِ عَلى کاَّئِناتِخدایا پاکم کن در این ماه از چرکى و کثافات و شکیبایم کن بر مقدراتى کهالاْقْدارِ وَوَفِّقْنى فیهِ لِلتُّقى وَصُحْبَةِ الاْبْرارِ بِعَوْنِکَ یا قُرَّةَ عَیْنِ الْمَساکینَ خواهد شد و موفقم دار در این ماه به پرهیزکارى و هم نشینى با نیکان به کمک خودت اى روشنایى دیده مسکینان
ادامه مطلب
قبل از عملیات والفجر مقدماتی بود، شب جمعه برادران درخواست کردند که برای خواندن دعای پر فیض کمیل در مسجد پادگان جمع شویم. یکی از دوستان نابینا بود و جایی را نمی‌دید. قبل از اعزام...

مگر نمی‌بینی که ظلم سراسر گیتی را فرا گرفته و مهدی فاطمه (عج) سرباز می‌طلبد؟
(شهید محمد کمالیان)
برای هر انسانی پیش می‌آید که در دوران زندگی لحظاتی را تجربه کند که همراه با سختی باشد و بعضاً از دست کسی هم کاری برنیاید. در چنین شرایطی محبین اهل بیت (علیهم السلام) دس
شرح دعای روز بیست و سوم ماه رمضان  

اَللّـهُمَّ اغْسِلْنى فیهِ مِنَ الذُّنُوبِ                            خدایا در این روز مرا از گناهان پاکیزه گردان

وَطَهِّرْنى فیهِ مِنَى الْعُیُوبِ                                     و از هر عیب پاک ساز

وَامْتَحِنْ قَلْبى فیهِ بِتَقْوَى الْقُلُوبِ                           و دلم را در آزمایش رتبه دلهای اهل تقوی بخش,

یا مُقیلَ عَثَراتِ الْمُذْنِبینَ.            
هنگامی که علی اکبر را داخل قبر گذاشتند، او را به علی اکبر حسین (ع) قسم دادم و گفتم: «پسرم! چشمانت را باز کن تا یک بار دیگر تو را ببینم. آن گاه چشمانش را باز کرد» و این چنین شهید علی اکبر صادقی، پیک لشکر 27 محمد رسول ا... آخرین درخواست مادرش را اجابت کرد و برای ما تصاویری به یادگار گذاشت که بدانیم «شهدا زنده اند».
راوی: مادرشهید
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی، تاریخ:23/7/1381
معنویت-این مطلب با سیاست و سیاسیون کاری ندارد. امیدوارم آن را له یا علیه کسی گمان مکنید و تنها ــــــ‌اگر حرف حسابی در آن یافتید،ـــــــ جدی‌اش بگیرید. اما بعد:آرزو دارم هنوز فراموش نکرده‌ باشیم که انسانیم. آری، انسان، همان که خداوند لباس کرامت بر تنش پوشید و او را بر بسیاری از خلایق فضیلت داد: "وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّیِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَىٰ كَثِیرٍ
سلام دوستان حالتون خوبه؟ ان شاءالله سال خوبی رو پیش رو داشته باشید امسال با تمام تلخی هاش داره تموم میشه :)
متأسفانه به دلیل شیوع کرونا سفر راهیان نور کنسل شد و ی حسرت بزرگ در قلبم برجای گذاشت
چقدر منتظر بودم و روز شماری می کردم ولی دیگه قسمت نشد و لایق نبودم
به یاد خاطرات راهیان نور...
دریافت
#پی نوشت : اگه خاطره ای از سفر راهیان نور دارین یا اینکه از شهدا و کرامات شون ، می تونید ارسال کنید تا ما هم بهره مند بشیم 
#دلم در کانال کمیل جامانده ...
#ال
از کرامات نخستین شهید مدافع وطن لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا تا اغفال مدیران!
پدر شهید رضا قربانی‌میانرودی با تأکید بر اینکه به اذعان بسیاری از شهروندان چالوسی شهید رضا از شهدای با کرامت این شهرستان است، گفت: بعد از شهدای مدافع حرم در حق رضا جفا شد و خیلی زود از یادها رفت.

شهید رضا قربانی میانرودی متولد ۲۵ اسفند سال ۱۳۷۰ در شهرستان تنکابن دیده به‌جهان گشود و به‌دلیل مأموریت‌های مداوم پدر که یکی از نظامیان کشور بود برای ادامه زندگی وارد شهر
خلق و خوی نبوی با دم عیسی داریآنچه خوبان همه دارند تو یکجا داریاز ازل نام تو بوده است قدیم‌الاحسانقدمتی بیشتر از آدم و حوّا داریسر خونین تو و طشت طلا، حیرانیمزین شباهت که تو با حضرت یحیی داریکشتی نوح فقط قایق کم‌ظرفیتی استپیش کشتی نجاتی که تو آقا داریپشت موسی اگر آن روز به هارون شد گرمتکیه امروز تو بر زینب کبری داریرحم بر روسیهان، عاطفه بر دشمن خویشیادگاری است که از حضرت زهرا داریلشکر از هیبت و نور تو به هم می‌ریزدچون نشان از علی عالی اعل
کرامتی از مرحوم آیت الله قاضی (ره)
بسیاری از بدخواهان و ناآگاهان کرامات ائمه علیهم‌السلام را قبول نمی‌کنند درحالی‌که نه‌تنها ائمه ما دارای کرامت هستند بلکه شاگردان آن‌ها هم دارای کراماتی عجیب و قابل‌توجه‌اند.علامه طهرانی می‌گوید: چندین نفر از رفقا و دوستان نجفی ما، از یکی از بزرگان و مدرسین نجف اشرف نقل می‌کردند که می‌گفت: من درباره استاد میرزا علی قاضی طباطبایی و مطالبی که از ایشان شنیده بودم و احوالاتی که به گوشم رسیده بود، در شک
کرامتی از مرحوم آیت الله قاضی (ره)
یکی از راههای تضعیف شیعه انکار کرامات ائمه علیهم‌السلام است، درحالی‌که نه‌تنها ائمه شیعه ؛بلکه شاگردان آن‌ها هم دارای کراماتی عجیب و قابل‌توجه‌اند.
علامه طهرانی می‌گوید: چندین نفر از رفقا و دوستان نجفی ما، از یکی از بزرگان و مدرسین نجف اشرف نقل می‌کردند که می‌گفت: من درباره استاد میرزا علی قاضی طباطبایی و مطالبی که از ایشان شنیده بودم و احوالاتی که به گوشم رسیده بود، در شک بودم.با خود می‌گفتم: آیا ا
به سوی تو فضایل کارگر نیستکرامات از شرارت خوبتر نیست
به سوی تو نه طاعات و نه طاماتعبادات مکرّر جز ضرر نیست
فقیهان سوی تو دارند لیکنفقیهان را نصیبی جز نظر نیست
خلایق بنده‌ی عادات خویش‌اندنه خلقان را جز از نامت خبر نیست
بتر از حلقه‌بازان نیست در دهرکه این جمعیّت از نوع بشر نیست
به سوی تو یکی قلب پر از عشقاگر دارد کسی عمرش هدر نیست
بیا حلمی بیا بیرون از این قبرکه اینجا جز دمی از خیر و شر نیست
موسیقی: Worakls - Cœur de la Nuit
خودم را وارونه روی تخت پیدا کردم. صبح امروز وقتی چشم باز کردم به صورت چندش آوری وارونه بودم. امعاء و احشایم به صورت وحشیانه ای روی بدنم آونگ بودند. مغزم بیرون از پوست سرم بود و موهایم رفته بود به جای مغزم توی کله. رگ و پی های دست و پایم هم دیدنی نبود. از دیدن خودم وحشت کردم؟ بله که وحشت کردم. آدم صورت حیوانی و متهوعش را ببیند چه حسی بهش دست می دهد! جلوی آینه بایستد و به جای روکش زیبایش کثافات درونش را ببیند. آدم را ترس و هراسی در برمی گیرد که نمونه
هوالکافی :
کرده گرفتار مرا
روی سیه
موی سپید
برگه اعمال سیه
روی ندارم دگر
از بس که گنه
روزی من گشت ومنِ عاجز بی قدر
ندیدم چو تویی را
که 2 عالم همه از
شوکت و اجلال تو
در خوف رجا 
سر به گریبان
و گرفتار و پریشانِ
کرامات و لطافات
تو هستند همگی
وای خدایا
نظری یا که نگاهی
به من عاجز دلسوخته ات هم بنمایید
که بدجور گرفتار گناه است
پی دی اف کتاب «بشارة المصطفی صلی الله علیه و آله لشیعة المرتضی علیه السلام» تالیف عماد الدین طبری قدس الله روحه الشریف به همراه ترجمه فارسی در بیان منزلت و درجات شیعیان امیر المومنین علیه السلام و کرامات اولیای الهی و پیروان ائمه اطهار علیهم السلام
لینک دانلود نسخه عربی
لینک دانلود ترجمه فارسی
پی دی اف کتاب شریف الاختصاص تالیف شیخ مفید رضوان الله علیه به زبان عربی برای اهل تحقیق
الاختصاص، مجموعه‌ای متنوع از احادیث معصومین علیهم السلام در حوزه عقاید، سیره و تاریخ، حکمت و اندرز، اخلاق و آداب، فضائل، معجزات و کرامات اهل بیت علیهم السلام و مطاعن مخالفان آنان است.
لینک دانلود چاپ موسسه الاعلمی للمطبوعات
لینک دانلود چاپ موسسه النشر الاسلامی
از کرامات اوست که مرگ خود را خبر داد به دست جعده. گفت: انا اموت بالسّمّ کما مات رسول الله. (من چون رسول خدا به وسیله زهر از دنیا می روم.) 
گفتند: "چه کسی تو را مسموم می کند؟" 
گفت: امراتی جعدة بنت الاشعث بن قیس. (همسرم جعده، دختر اشعث بن قیس.) 
گفتند" او را از خانه ات بیرون کن." 
گفت: "چنین کاری انجام نمی دهم، به چند جهت: اول آنکه در علم خداوند متصور است که او قاتل من است (و از قضا و قدر حتمی الهی نمی توان فرار کرد)، دوم آنکه هنوز جرمی مرتکب نشده است که من
مگس‌های سایبری آمریکا بسیج شده‌اند تا مقدسات شیعی را مورد حمله قرار دهند و در تلاش هستند تا کرامات و تقدس اهل بیت (ع) را زیر سؤال می‌برند؛ همچنین می‌کوشند تا رابطه‌ی معنوی شیعه با رهبران و مقدسات شیعی را خدشه‌دار کنند. لذا بایستی در برابر این هجمه‌ها ایستادگی و حقایق را تبیین کرد.
ادامه مطلب
امام رضا (ع) شخصیتی است که کرامات و فضائل آن حضرت بسیار زیاد و تاثیر گزار است که بنا بر فرموده آن حضرت اگر مردم زیبایی های سخنان ما را میشناختند بی شک از ما پیروی میکردند.
 کتابخانه عمومی آیت الله اراکی همه ساله در برگزاری جشنواره رضوی تلاش گسترده خود را جهت مشارکت اعضا و مراجعین داشته است و نیز در حال حاضر منابع جشنواره را در قالب نمایشگاهی جهت شرکت و بهره وری مراجعین عرضه نموده است.
مریضی صاحب وسائل

شیخ حر عاملی صاحب وسائل الشیعه در اثبات الهدی ، در جلد 7 می گوید: در ایام جوانی (25) سالگی دچار بیماری سختی شدم. به طوری که در مرز مرگ قرار گرفته و خانواده من از بهبود وضع سلامتی ام ناامید شدند. در همان حال توجه و توسل به چهارده معصوم (ع) پیدا کردم.
ادامه مطلب
ِمی برای همه ی اهل خرابات رسیدروح بر پیکر بی جان عبادات رسیدمژده بر اهل جهان قبله ی حاجات رسیدروی دست شه ما شاه کرامات رسید مژده میلاد علمدار مناجات رسید

سحر پنجم شعبان مه شعبان آمدپنجم ماه چرا ماه نمایان آمد؟!با لبی خنده کنان جان حسین جان آمدبا نمایان شدنش عشق به اثبات رسیدمژده میلاد علمدار مناجات رسید

باز هم خنده به روی لب ارباب آمد حضرت خون خدا را خلفی ناب آمدآن که زد طعنه به رخساره ی مهتاب آمدبعد بابا به زمین محیی اموات رسیدمژده میل
بسم الله الرحمان الرحیم
 * هرکرا  اسرار حق آموختند... 
عارفان که جام حق نوشیده‌اند  رازها دانسته و پوشیده‌اند / هر کرا اسرار کار آموختند  مهر کردند و دهانش دوختند (مولوی)

☜.... اشاره : 
از وصایا و سبک و روش زندگی شهیدان راه حق هرچه بگوییم و بنویسیم کم است ! اما در بیان کرامات منتسب به ایشان و نشر و ترویج آن بایستی احتیاط کرد!  مبادا به خیال تعظیم و تکریم ایشان ؛ دچار سهو و خطا شویم . افراط بعضی به ظاهر دوستان شهدای گرانقدر؛ موجب شد که به جهت دان
امشب جلسه مهمی در مورد گام پنجم اقدامات ایران در قبال برجام پاره پاره در حال برگزاری است.این بهترین فرصت برای اولین موضع رسمی کشور در پس این شرارت عظیم است. این بهترین زمان برای خروج رسمی ایران از کلیه تعهدات برجامی و حتی ان‌پی‌تی‌ست. ما هم‌اکنون در موضعی نیستیم که کسی جرات کند بیش از این پا روی دم‌‌مان بگذارد.(۱)ایران امروز شیر زخم خورده‌ای‌ست که دوست و دشمن هرگز به این تصمیم نمی‌توانند ایرادی بگیرند. امشب و فردا اصلا روز عزا نیست!ما ام

مقصد اول: طهارت و نظافت
آن اَهَمّ امور برای عبادت است؛ زیرا طهارت ظاهر، وسیله‌ی حصول طهارت باطن است. از این جهت مدح آن در آیات و اخبار وارد شده. خدای تعالی می فرماید: «وَ اللهُ یُحِبُّ المُطَهَّرینَ خدا طهارت کنندگان را دوست دارد.»۱ حضرت پیغمبر صلی اللّٰه علیه و آله و سلم فرمود: «دین بر پاکیزگی بنا نهاده شده است»۲ و فرمود: «پاکیزگی نصف ایمان است.»۳ همچنین فرمود: «بد بنده‌ای است بنده‌ی چرکین!»۴ حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: «پاکیزه
سحرگاهی شدم سوی خرابات
که رندان را کنم دعوت به طامات
عصا اندر کف و سجاده بر دوش
که هستم زاهدی صاحب کرامات
خراباتی مرا گفتا که ای شیخ
بگو تا خود چه کار است از مهمات
بدو گفتم که کارم توبهٔ توست
اگر توبه کنی یابی مراعات
مرا گفتا برو ای زاهد خشک
که تر گردی ز دردی خرابات
اگر یک قطره دردی بر تو ریزم
ز مسجد بازمانی وز مناجات
برو مفروش زهد و خودنمائی
که نه زهدت خرند اینجا نه طامات
کسی را اوفتد بر روی، این رنگ
که در کعبه کند بت را مراعات
بگفت این و یکی درد
کتاب «درّ عصمت» از دسته آثاری است که با موضوع کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) تألیف شده است.
کتاب: درّ عصمت
نویسنده: علی اشرف عبدی
انتشارات: آستان مقدس قم
احسان رضایی- کتاب «درّ عصمت» از دسته آثاری است که با موضوع کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) تألیف شده است. البته از 5 فصل کتاب، سه فصل به صورت مستقیم به زندگی، شخصیت و کرامات حضرت معصومه(س) اختصاص دارد و دو فصل دیگر شامل مباحثی است که به طور ضمنی به حضرتش مرتبط می شود. به این شکل که فصل او
امّا اصل بت پرستیدن میان خلق آن بود که به
روزگار آدم علیه‌السلام فرزندان وی همه مسلمان بودند مگر فرزندان قابیل که کافر
بودند. مسلمانان ایشان را مهجور داشتندی و ایشان را فراپیش پدر نگذاشتید تا آدم را
وفات آمد. فرزندان قابیل خواستند که فرا کالبد آدم آیند، مسلمانان نگذاشتند. ابلیس
ایشان را صورتی کرد مانند آدم و در میان ایشان بنهاد و ایشان آن را بپرستیدن گرفتند
تا به روزگار ادریس علیه السلام. چون ادریس برفت شاگرد وی که خلیفت وی بود، صورت
کرد ما
تقویم شیعه
بیست و دوم جمادی الاول
وفات جناب قاسم بن موسی بن جعفر علیهم السلام
در این روز سید جلیل و بزرگوار صاحب کرامات؛ جناب قاسم بن امام کاظم علیهما السلام وفات نمود؛ و به قولی وفات آن حضرت در اول ذی الحجه بوده است. بعد از شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام و قتل و زندانی شدن سادات حضرت قاسم از مدینه خارج شد و در باخمرا از حوالی شهر حله مهمان شیخ قبیله به نام شیخ سلیمان شد و آنجا کار می‌کرد و سپس ازدواج کرد و بعد از فوت در باخمرا دفن شد.
حض
ای چشم عالم از کرامات تو روشنای روشن از مهرت دل ناقابل مناز هر چه غیر از خود رهایم کن، رهاترتا با تو باشم از همیشه آشناترعمرم فنا شد وای من در دوری از توای وای بر دل، وای از مهجوری از تومی‌خواهم از تو هر نَفَس یار تو باشمچشمی بده تا محو دیدار تو باشمدل دادی و دل را خودت بردی ز دستممن هر چه هستم عاشق روی تو هستمآغوش عفوت هر که را در بر بگیردجا دارد از نو زندگی را سر بگیرد
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
صفحات تاریخ سرشار از سیاستهای کثیف معاویه است برای ترور فیزیکی و شخصیتی و اعدام دوستان امیرالمومنین امام علی بن ابی طالب علیه الاف السلام.
تاریخ سینمای ایران هم سرشارازتخریب اسامی علی و اولاد یاران علی علیه الاف السلام
سریال آینه عبرت دومعتاد مشهور آقاتقی و علی و....
فیلم سینمایی خجالت نکش شخصیت اول فیلم( قنبر)نام  شخصیت وفادار به مولایمان امام امیرالمومنین علی علیه الاف السلام که
 حضرت صادق ع فرمود پیوسته دعا محجوبست و میانه ان واستجابنتش. حجاب وپرده ای حایل است تا بر محمدوالش صلوات فرستاده شود که انگاه پرده و حایل بر طرف شود شرح  جزری در نهایه  گفته است صلوه در لغت بمعنای دعااست و عبادت مخصوصه را که شامل دعا است صلوه گفته اند چون در ان تعظیم خداوند است تا انکه گوید    و اما اینکه گوییم اللهم صل علی محمد معنایش این است که خدایااورا بزرگوار کن در دنیا بوسیله بلند کردن نام او و اشکارا کردن دعوت و نگهداری شریعتش و در اخر
به نظر میاد آدم‌ها نهایتا محصول خانواده‌هاشون هستن و "تکنیک"های توسعه شخصی معمولا جز پوسته‌ای نازک از فرد رو تغییر نمیدن، مگر اینکه فرد جستجوگرانه با خودش مواجهه داشته باشه، گرچه تماشای ازنزدیکِ حجم لجن و کثافتی که خانواده نامناسب می‌تونه در کسی انباشت کنه، واقعا وحشتناکه، و اینکه این کثافات در توئن، ممکنه باعث بشه حتی طوری از خودت متنفر بشی که دست از جستجو، یا حتی خواستی برای بهترشدن، برداری.
اما کسی که جرئت کنه، کسی که اینکارو بکنه، ا
اثبات امامت حضرت مهدی (علیه السلام) 

آیا می‌دانید که: امامت در لغت به معنای پیشوایی و در اصطلاح، یعنی ریاست عامه در امور دین و دنیا، به نیابت از پیغمبر(ص)است. (آخرین امید داود الهامی ص 121)
آیا می‌دانید که: امامت حضرت مهدی (علیه السلام)به دو راه نص و معجزه ثابت شده است.
آیا می‌دانید که: نمونه هایی از نص را می توان در جلد دوم کتاب کمال الدین، صفحات،376، 381 و 409 ملاحظه کرد.
آیا می‌دانید که: درکتاب کفایة الاثر فی النص علی الائمة الاثنی عشر تألیف شیخ
یهو ریاض پرسید: «پس گفتید که چیزی دربارۀ حکومت عدل عمر بن خطاب نشنیده ید؛ نه؟»
گفتم: «نه، یعنی حکومت عادلانۀ معروفی که من شنیده م منسوب به عمر بن خطاب نیست.»
رشید: «پس منسوب به کیه؟»
گفتم: «حضرت علی علیه السلام.»
پرسیدم: «عمر بن خطاب چطور از دنیا رفت؟»
ریاض جواب داد: «موقع نماز صبح با شمشیر به سرش ضربه زده ان و فرقش رو شکافته ان. این رو که حتماً خبر داشتید؛ نه؟»
واویلا ... عجب اوضاعی! غیر از این مورد، دربارۀ چند تا داستان معروف تاریخی دیگه هم از
یهو ریاض پرسید: «پس گفتید که چیزی دربارۀ حکومت عدل عمر ابن خطاب نشنیده ید؛ نه؟»
گفتم: «نه، یعنی حکومت عادلانۀ معروفی که من شنیده م منسوب به عمر ابن خطاب نیست.»
رشید: «پس منسوب به کیه؟»
گفتم: «حضرت علی علیه السلام.»
پرسیدم: «عمر ابن خطاب چطور از دنیا رفت؟»
ریاض جواب داد: «موقع نماز صبح با شمشیر به سرش ضربه زده ان و فرقش رو شکافته ان. این رو که حتماً خبر داشتید؛ نه؟»
واویلا ... عجب اوضاعی! غیر از این مورد، دربارۀ چند تا داستان معروف تاریخی دیگه ه
یَا مَنْ لَهُ الْمُلْکُ وَ الْجَلالُ

یکی از جدیدترین تحقیق ها درباره حکیم ترمذی با عنوان:

جشم اندازهایی از عرفان اسلامی اولیه: جهان حکیم الترمذی و معاصرانش
Perspectives on Early Islamic Mysticism: The World of al-Ḥakīm al-Tirmidhī and his Contemporarie

نویسنده: Sara Sviri

انتشارات: راتلج

تعداد صفحات: 416

زبان کتاب: انگلیسی

سال انتشار: 2019

موضوع: این کتاب مونوگراف یا همان تک نگاری است از عرفای مسلمان قرن هشتم-دهم با تمرکز بر قرن نهم؛ با پرداختن به المحاسبی، سهل تستری، الخراز و جنید و

محمد نوقانی و مشاهده کرامت از امام رضا علیه السلام
جناب آیت الله محمد باقر بیرجندی رضوان الله علیه عالم جلیل القدر شیعه می‌نویسد:
✍ شیخ صدوق (رضوان الله علیه) در آخر عیون اخبار الرضا می‌فرماید: به آنچه ظاهر شد در وقت ما از برکت این مشهد و استجابت دعا در آن، پس جمله‌ای از کرامات آن روضه متبرکه ذکر کرده؛ از آن جمله از محمد نوقانی به یک واسطه روایت کرده که در شب تاری خوابیده بودم در غرفه‌ی خود در نوقان، دیدم نوری ساطع است از مشهد علی بن موسی
پدر علامه حاج شیخ حسنعلی اصفهانی، مشهور به «نخودکی»، او را از همان کودکی
در هر سحرگاه برای تهجد و عبادت بیدار کرده و با نماز و دعا و راز و نیاز و
ذکر خداوند آشنا می ساخت و از هفت سالگی او را تحت تربیت و مراقبت مرحوم
حاج محمدصادق تخته پولادی قرار داد. حاج شیخ حسنعلی اصفهانی در
سال ۱۳۰۳ ﻫ. ق عازم مشهد و یک سال در جوار امام هشتم (علیه السلام) اقامت
گزید و سپس برای تکمیل معارف الهی به نجف اشرف مشرف گردید و در آنجا به
تحصیل علوم دینی پرداخت. در سال
مشاور پرورش شترمرغ

بهداشت : 
امکان جلوگیری کامل از شیوع یا انتقال بیماری به مزرعه وجود ندارد .
رعایت بهداشت در پرورش شترمرغ یک عملیات مداوم در چند جبهه می باشد.
در این بخش تعدادی از شاخص های بهداشتی شرح داده می شوند:

ضدعفونی به تنهایی کافی نیست: 
مهمترین جزء بهداشت ، تمیز سازی می باشد. حتی موثرترین ضدعفونی به تنهایی نمی تواند به جنگ عوامل بیماری زایی برود که در زیر لایه ای از کثافات پنهان شده اند بنابراین به یاد داشته باشید :
بهداشت = تیمز
فصل دوم: آداب باطنیّه‌ی طهارت بدن از حَدَث
از جمله آداب باطنیّه ی طهارت از حَدَث که عبارت از وضو و غسل است، آن است که در آن وقت متذکر آن گردد که امر به آنها، به جهت عبادات و مناجات خالق یگانه است؛ از آن جهت اعضایی که در آن وقت امر به شستن آنها شده است، چون مباشرت امور دنیویه بوده اند و در کدورات طبیعت فرو رفته بودند، از اهلیّت ایشان در خدمت خداوند سبحان بیرون رفته اند؛ پس امر به شستن آنها شد، تا از این کدورات پاک شود. سپس تأمل کند که بدون شک، تا
به نام خداسلام علیکم و رحمة الله و برکاتهمتاسفانه عده ای مدام دم از انقلابی بودن و پیروی از مقام معظم رهبری (حفظه الله ظله) می زنند ، ولی موضع گیری شان در مورد فساد در ایران ، همان موضع گیری دشمنان مقام معظم رهبری است.چرا قبل از سخن گفتن اندکی فکر نمی کنند؟چرا خود را انقلابی می نامند ولی نمی روند تا سخنان رهبر انقلاب را بیاموزند و فقط همان را ترویج دهند؟نظر رهبر انقلاب در مورد فساد این است :" البتّه نسبت فساد در میان کارگزاران حکومت جمهوری اسل
گِلمان ساخته از تربت بُستانت شد

گِلمان ساخته از تربت بُستانت شد
روحمان خلق ز انوار فروزانت شد
عقل می خواست تقابل بکند با عشقت
بی خبر از همه جا آمد و حیرانت شد
مستی از رو به روی مجلس روضه که گذشت
عاقل از مستی جانانه ی مستانت شد
یوسف گمشده پیدا شد و از مصر شبی
به حرم آمد و آواره ی کنعانت شد
قبل از آنی که به میّت بدهد جان عیسی
دست بر سینه نشست ، طفل دبستانت شد
و سلیمان نبی مُلک خودش را بخشید
آمد و کنج حرم نوکر دکّانت شد
شیخِ قاضی ز کرامات تو شد صاحب
شهاب الدین آلوسی بغدادی (عالم و مفسر مشهور سلفی) در کتاب "روح المعانی" می نویسد:

وأنا أقول : الذی یغلب على ظنی أن الخبیث لم یکن مصدقا برسالة النبی صلى الله تعالى علیه وسلم وأن مجموع ما فعل مع أهل حرم الله تعالى وأهل نبیه علیه الصلاة والسلام وعترته الطیبین الطاهرین فی الحیاة وبعد الممات وما صدر منه من المخازی لیس بأضعف دلالة على عدم تصدیقه من إلقاء ورقة من المصحف الشریف فی قذر ولا أظن أن أمره کان خافیا على أجلة المسلمین إذ ذاک ولکن کانوا مغلو
ابراهیم کرخىّ گوید: بر امام صادق علیه السّلام وارد شدم و نزد او نشسته بودم که
ابو الحسن موسى بن جعفر علیهما السّلام که نوجوانى بود درآمد و من برخاستم و او را
بوسیدم و نشستم،آنگاه امام صادق علیه السّلام فرمود: اى ابراهیم! آیا مى ‏دانى
که پس از من او امام توست، بدان که اقوامى در باره او به هلاکت افتاده و اقوام
دیگرى به سعادت رسند، لعنت خدا بر قاتل او باد و خدا عذاب روحش را دو چندان
کند،.بدان که خداى تعالى از صلب او بهترین اهل زمین در عصر خود را
دو هفته ای بود نخل نارنج رو شروع کرده بودم و امروز این کتاب هم تموم شد چسبید به موزه کتاب ها و خاطرات من از اون ها. اگر 10 سال دیگه از من بپرسن اون سالی که رامبد رفت کانادا رو یادته من یاد این کتاب میوفتم یا اگه درباره صدرنشینی تیم ملی والیبال حرف زده بشه به این کتاب فکر میکنم چون تو این دوره و این اتفاقات ذهنم درگیر این کتاب بوده. بهترین جمله کتاب از نظرم"هیچ قضایی ادا نمی شود. حتی اگر تکرار شود." هست و فلسفه این که راه دقیقی برای جبران گذشته نیست
بعد سرما بهار می آید
لطف پروردگار می آید
بی قراری؟ قرار می آید
به سر این انتظار می آید
جام اعلاتری دهید امشب
باده ی کوثری دهید امشب
مژده بر عسکری دهید امشب
دلبرِ گل عذار می آید
عید موعودِ نیمه ی شعبان
روز مسعودِ نیمه ی شعبان
برکت و جودِ نیمه ی شعبان
ناجی روزگار می آید
پسر نرجس، آفتاب زمین
بهجت و شور هر دل غمگین
آرزوی تمام صدیقین
نور لیل و نهار می آید
مهر جانانِ خود نگه دارید
در دل، ایمان خود نگه دارید
عهد و پیمان خود نگه دارید
مرد باشیم، یار می
از جمله امدادهای الهی آن است که آنچه در باطن مردم می گذشت و در اعماق دل هاشان پنهان داشتند و آنچه را که در آینده اتفاق می افتاد از همه آنها آگاه می فرمود، خدای تعالی این عنایت را به ائمة هدی علیهم السلام از جمله به امام بزرگوار ابو محمد علیه السلام فرموده بود...
خدای تعالی پیامبران و اوصیای ایشان  را با معجزاتی که دیگر افراد بشر از آوردن نظیر آنها عاجزند، یاری کرده است تا گواه راستین بر درستی خیر و هدایتی باشد که از طرف خدا برای مردم آورده اند،
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند   وندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند
ترم اول دانشگاه آنچنان ترسیده بودم که خیال می کردم پزشکی خواندن بسیار سخت و  تمام کلاس علامه دهر هستند  و من آخرین و خجل بین درس خوانان خواهم شد لذا همه غیر درس رها و فقط درس و درس و درس. امتحانات که تمام و نمرات بر دیوار، دانستم که پزشکی چقدر بر من آسان است و چقدر بر دیگران  پیشتازم  و این شد غرور و درس شد عدول و غیر درس آمد مشغله.
از قضا کنجکاو عرفان و تصوف و کرامات و محیر العقول ها
تقویم شیعه
بیست و هفتم جمادی الثانی
شهادت سلطان علی بن محمد الباقر علیهما السلام
در این روز در سال ۱۱۶ هجری قمری جناب ابو الحسن سلطان علی فرزند امام باقر علیه السلام در اردهال کاشان به شهادت رسید.
عده‌ای از دوستان اهل بیت علیهم السلام از اهالی چهل حصاران و فین کاشان نامه‌ای خدمت امام باقر علیه السلام نوشتند، که چون ما از محضر شما دور هستیم یکی از آقازادگان خود را برای راهنمایی و تربیت ما و تعلیم احکام به جانب ما بفرستید. آن حضرت فرزند بزرگو
ابوالقاسم علیدوست می‌نویسد:
«واقعش این است که با ورود جمعی از اعزه این جانب قصد گذاشتن این یادداشت را نداشتم، اما برخی مطالب به قدری بر حقیر فشار آورد و به جانم افتاد که تصمیم گرفتم به برخی نکات اشاره کنم:
➊ دین خدا در طول تاریخ در سایه تلاش‌های عالمان بزرگ حفظ گردیده است و البته در کنار هدایت عالمان آنجا که نیازی به ذوق، شعر و مرثیه‌سرایی بود، شاعرانی و مداحانی به ”ضرورت و ندرت“ و ”با کنترل عالمان غیور“ به مرثیه‌سرایی و شعرخوانی می‌پر
هوالجمیل
در سوگ مرد خدا، مرحوم کربلایی کرامت حسینی
مرگ، حق است و خلایق همگی می میرندزندگی را پس از این نشئه ز سر می گیرندای خوشا آنکه سبکبال و سبکبار رَوَدفارغ از هر دو جهان، تا بر دلدار رَوَدبعد مرگش همه از خوبی او یاد کنندروح او را به مناجات و دعا شاد کنندآنچه در مرگ عزیز دل ما رفت این بودداغ جانسوز کرامت به همه سنگین بودنابهنگام پرید از قفس فرش به عرشداد ترجیح، مثال شهدا، عرش به فرشاو به دنیای دنی جز به دمی وصل نبوددَم او نیز بجز ذکر اباال
معجزه‌ای از امام صادق علیه السلام در اثبات امامت ایشان به اعتراف خنجی اصفهانی یکی از علمای متعصب اهل سنت عمری
فضل الله بن روزبهان خنجی اصفهانی شافعی یکی از علمای متعصب اهل سنت عمری و دشمنان تشیع در مورد امام حسن مجتبی علیه السلام چنین می‌نویسد:
یک روز امام جعفر (علیه السلام) در خانه خود آتشی روشن کرده و کسی را فرستاده نزد برادر او را طلب نموده؛ چون برادر آمده آن حضرت سخنی می‌فرموده و بسیاری از اکابر شیعه حاضر بود‌ه‌اند. آن حضرت برادر را نش
معرفی کتاب به مناسبت وفات حضرت معصومه سلام الله علیها
کتاب : حماسه کوثریه
نویسنده: مجید زجاجی کاشانی
این کتاب در ابتدا شروع به بررسی شمه‌ای از اوضاع اعراب قبل از اسلام و هنگام ظهور اسلام، ساختار خانه‌های مدینه، بررسی متون تاریخی مبنى بر آتش‌گرفتن در خانه حضرت زهرا می‌کند. در ادامه با پاسخ به پرسش‌هایی همچون آیا با امیرالمؤمنین على (ع) بیعتى صورت گرفته است؟ آیا یک مرتبه براى اخذ بیعت به خانه حضرت على (ع) آمدند؟ آیا حضرت زهرا (س) موفّق شدند ا
بسم الله
به مناسبت فرارسیدن ایام سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بخشی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را پیرامون آن امام بزرگوار منتشر می‌کند.

اعتراف مخالفان به فضل و شجاعت و استقامت امام حسن عسکری(علیه‌السلام)
امامی که موافقان، شیعیان، مخالفان، غیر معتقدان، همه، شهادت دادند و
اعتراف کردند به فضل او، به علم او، به تقوای او، به طهارت او، به عصمت او،
به شجاعت او در مقابل دشمنان، به صبر و است
سفر جسمانی انسان از خاک است و به خاک ختم می‌شود و سفر روحانی او هم اگر شروعش کند و نظر پرعنایت پروردگار عالم به همراهش باشد و بتواند از دنیاهای جذّاب و بهت‌آور و منحرف کننده کشف و کرامات و تصرفّات و ... بگذرد، از این دنیای خاکی با نادانی و بلندپروازی شروع می‌شود و باز به همین دنیای خاکی و ساده باز خواهد گشت و نفسی به رضایت و علمی از جنس ناآگاهی و سکوت و مسئولیتی به سنگینی عالم وجود، بهره‌اش خواهد بود.به عبارتی سفر معنوی انسان سفری است برای فه
اذعان محمد بن طلحه شافعى به فضائل امام کاظم علیه السلام

محمد بن طلحه شافعى از علمای اهل سنت می‌نویسد:

✍ أبی الحسن موسى بن جعفر الکاظم ( علیهما السلام ) الإمام موسى الکاظم ( علیه السلام ) هو الإمام الکبیر القدر ، العظیم الشأن ، الکبیر المجتهد ، الجاد فی الاجتهاد ، المشهور بالعبادة ، المواظب على الطاعات ، المشهود له بالکرامات ، یبیت اللیل ساجدا وقائما ، ویقطع النهار متصدقا وصائما ، ولفرط حلمه وتجاوزه عن المعتدین علیه دعى کاظما، کان یجازى
خاطره غرور بادکنکی
خاطره غرور بادکنکی

غرور بادکنکی
ماشین مان را حججی پوش کرده بودیم و شده بودیم کتابخانه سیار حججی.با ۴ ماشین دیگر که از دوستانمان بودند، همراه شدیمو کیف های کتاب شهید حججی را که پر از کتاب های امام زمانی نذری بود، روی دوشمان گذاشتیم.خیلی زود رسیدیم و بعد از عرض ادب خدمت بی بی، رفتیم سمت دشت.
بیاد داستان بی بی زبیده افتادم:دشت خالی بود و پرنده ای پر نمی زد؛“سربازان رسیدند…وقتی بانو را با دو خادمه اش فراری دادند، شیعیان جنگ
تقویم شیعه
بیست و نهم جمادی الثانی
وفات حضرت ام کلثوم علیها السلام
جناب ام کلثوم علیها السلام، چهار ماه پس از بازگشت از کربلا به مدینه از دنیا رفتند. پدرشان مولی الموحدین امیر المؤمنین علیه السلام و مادرشان حضرت زهرای مرضیه علیها السلام است. صاحب ریاحین الشریعة به نقل از اعیان الشیعة می‌فرماید: امیر المؤمنین علیه السلام آن مخدره را به عون بن جعفر طیار تزویج نمودند. آنچه در مورد ازدواج ام کلثوم علیها السلام با غیر عون بن جعفر نقل شده از باف
اگر بگوئیم خداوند از خلقت آدم (انسان) خیلی لذت برده است سخن گزاف نگفته ایم:فتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَآفرین باد بر خدا که بهترین آفرینندگان است
تمام آیات قرآن را بگردیم چنین شور و نشاطی الهی در خلقت یک موجود نمی بینیم.خدایی که کائنات با این عظمت را خلق کرد و از ظریف ترین جزئیات امور هم دریغ نکرد،هیچ نشانی از واکنش شادمانه را در کلامش دیده نمیشوداما در مورد آفرینش انسان چنین پرنشاط و حتی غرور آمیز به خودش تبریک می گوید!همه ما ف
حجت الاسلام زحمتکش سه وظیفه جوانان در قبال امام زمان(عج) در این زمان را اینگونه
برشمرد: 1. حـــــس ظــهــور؛ یعنی بفهمیم هر ‌لحظه امام پیش ما هستند و به
حضورشان یقین و باور داشته باشیم. می‌توان در این زمان هم صاحب‌الزمان(عج)
را دید و با ایشان بود و زندگی کرد. وی در ادامه با ذکر داستاتی از شیخ
رجبعلی خیاط چهار مرحله برای دیدن آقا(عج) ذکر کرد که عبارت بودند از:
انجام واجبات، انجام مستحبات، ترک محرمات و ترک مکروهات.
دومین
وظیفه جوانان در قبال
فاطمه(س) ای پاره ی قلب رسول(ص)ای که هم معصومه هستی هم بتول
ام بابا سرور نسوان توییآیه آیه کوثر قران تویی
از شمیم تو شده خوشبو بهشتگل تویی از تو شده گلبو بهشت
ای که تو بر شیعیان تاج سریاز همه زن های عالم برتری
ای تو محبوب ختام المرسلین(ص)برده ای دل از امیر المومنین(ع)
فاطمه (س) ای سرور اهل بهشتاز کرامات تو عالم در شگفت
دختر پیغمبری یا فاطمه(س)وارد جنت شوی قبل از همه
آیه ی تطهیر را معنا توییلوء لوء و مرجان تویی، زهرا تویی
ای که محبوب خدایی فاطمه(س)مح
ای یادگار کرب و بلا باقرالعلومای جلوه ی جمال خدا باقر العلوم
دارنده ی صفات خداوند متعالوصف تو را چگونه بگویم در این مقال
ای آن که هست نام تو بر درد ما دواآقا تو را چگونه بفهمد عقول ما
محراب نرده بان عروج تو بوده استآیات وحی وصف شما را سروده است
جنات عدن جلوه ای از روی ماه توست تنها ره سعادت ما خط و راه توست
با بال عشق چون که تو پرواز می کنیدر کار عشق این همه اعجاز می کنی
عیسی دم و کلیم و خلیلی قسم به عشقدل می بری ز شیعه، جمیلی قسم به عشق
ای چهره
شهادت حضرت جواد الائمه (ع)

امام محمد بن علی ، جواد الائمه علیه السلام در
ماه رجب سال صد و نود وپنج پای به عرصه جهان گذاشتند و در آخرین روز از ماه
ذی القعده سال ۲۲۰ به شهادت رسیدند . در عظمت ایشان سخن بسیار و قلم
ناتوان است تا آن جا که در زمان ولادت ایشان ، پدر بزرگوارشان حضرت رضا
علیه السلام ایشان را مولودی خواندند که هیچ مولود دیگری برای شیعه بابرکت
تر از ایشان نبوده است . نکته دیگری که در زندگی سراسر نور و خیر و رحمت و
برکت آن حضرت به چشم م
برنامه

گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران تقدیم میکند.

دور عاشقان
به نام خدا
با عشق و ارادت به همه اونایی که رنگ ِ دلشون
رنگ ِ محبت ِ خداست
 سلام
همین جا اول ِ برنامه و قبل از هر صحبتی
عید ِ همگی مبارک
عید ِ میلاد ِ بانو ، حضرت فاطمه معصومه سلام ا... علیها
این عید ِ عزیز رُ بیش از همه خدمت ِ امام رئوف
حضرت امام رضا علیه السلام باید تبریک گفت
دلتون برای خلاصه و معرفی کتابام تنگ نشده بود؟ :)
چند روزی هست که تکالیف دانشگاه هجوم اورده سمتم و همه چیو به هم ریخته. واسه همینه که زوری جلوی خودمو میگیرم تا راهم به کتابخونه ی اتاقم کج نشه.
این کتابی که عنوانش هم براتون نوشتم (یک خوشه انگور سرخ) از فاطمه سلیمانی ازندریانیه (قسمت اخر فامیلیش واقعا سخته، خیلیم پیش خودم تکرارش کردم اما نشد).
یه رمان تاریخی مذهبیه. در مورد امام جواد. گل سرسبد اماما :) بس که جوان بود و دلبر.
داستان از زبان همسرش یا هم

کتاب «حدیث فیض» رونمایی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتاب «حدیث فیض» اثر حجت الاسلام حمید سبحانی صدر با حضور علیرضا مختار پور دبیرکل نهاد، مدیران و مسئولان فرهنگی استان تهران و شاعران برجسته کشور در مراسم آغاز فعالیت محفل ادبی فیض و آیین بزرگداشت علامه فیض کاشانی رونمایی شد. 
گفتنی است حدیث فیض عنوان کتابی است به قلم حمید سبحانی‌صدر که به بیان تاریخ زندگانی و سیرۀ اخلاقی و علمی محدث حکیم ملا محسن فیض ک
عباسیان با کینه‌توزی علیه اهل بیت علیهم‌السلام، عرصه را هر روز بر آنان تنگ‌تر کرده و با زندان، تبعید و تحت مراقبت‌قراردادن امامان تلاش کردند تشنگان زلال دانش و بینش را از دریای بی‌کران وجود آنان دور نگاه دارند. دوران ۳۳ سالۀ امامت امام هادی علیه‌السلام شاهد تلاش‌های گسترده و مبارزات خستگی‌ناپذیر ایشان در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.
کتاب حاضر که پژوهشی در زندگانی و سیرۀ امام هادی علیه‌السلام است در هفت فصل نوشته شده است. ف

کتاب «حدیث فیض» رونمایی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتاب «حدیث فیض» اثر حجت الاسلام حمید سبحانی صدر با حضور علیرضا مختار پور دبیرکل نهاد، مدیران و مسئولان فرهنگی استان تهران و شاعران برجسته کشور در مراسم آغاز فعالیت محفل ادبی فیض و آیین بزرگداشت علامه فیض کاشانی رونمایی شد. 
گفتنی است حدیث فیض عنوان کتابی است به قلم حمید سبحانی‌صدر که به بیان تاریخ زندگانی و سیرۀ اخلاقی و علمی محدث حکیم ملا محسن فیض ک
داستانک های زیبا از امام رضا علیه السلام
م24داستان زیبا در "داستانک های زیبا از امام رضا علیه السلام " داستانک های شگرف از زندگی و برخی کرامات امام رضا علیه السلام1- کیسه پر طلا کجایی مرد خراسانی؟ صدایش از پشت در می آمد. دستش را از لای در آورد بیرون . یک کیسه ی پر از طلا. ـ این ها را بگیر و برو، نمی خواهم ببینمت. گرفت و رفت. پرسیدند:"خطایی کرده بود؟" گفت :"نه،اگر مرا می دید خجالت می کشید."2- سخن گفتن با گنجشک گنجشک خودش را انداخت روی عبای امام . جیغ می ز
سم الله الرحمن الرحیمالهی اعْصِمْنا مِنَ الزَّلَلِ وَ سَدِّدْنا فِی الْقَوْلِ وَ الْعَمَل وَ أَجِرْنَا مِنْ سُوءِ الْفِتَنمحضر شریف بیت محترم فقیه عارف مرحوم آیت الله سعادت پرور(پهلوانی تهرانی) قدس سره
با عرض سلام و آرزوی توفیقات روز افزون از حضرت احدیت در جهت نشر آثار بیانی و بنانی آن عارف کامل و حراست از شیوه تربیتی مشایخ سلوکی ایشان "قدس الله اسرارهم" که اطمینان بخش‌ترین طریقه برای تهذیب نفس و وصول به مقامات معنوی و دریافت مدال کمال ع
در پست‌های اخیر بحث‌هایی درباره تاریخ تشیع مطرح شد و آقای شمس آذر دانش آموخته رشته تاریخ هم در وبلاگ خود مطالبی در این باره نوشت و ادعا کرد که سلسله صفویه تاثیر مستقیمی بر ترویج تشیع در ایران نداشته است. شما را به خواندن خلاصه مطالب ایشان در ادامه پست دعوت می‌کنم. برای من که مفید بود.

اکثر کسانی که صفویّه را کوبیده
اند، با تشیّع مشکل داشتند. ابتدا در دام آنان افتاده‌اند که شیعه مدیون و مرهون آنهاست،
سپس شروع به تخریب‌شان کرده‌اند ولی قضی
بسم الله الرحمن الرحیم المص:می‌بینم*
*نوجوانی به سان سرو بلند-رستمش بنده وار می‌بینم*
*در امور شهی است بی تدبیر-لیکنش بخت یار می‌بینم*
[خود محمد رضا پهلوی نیز معتقد بود که در کار پایداری سلطنتش، علیرغم حوادث سهمگین که می‌توانست طومار حکومت او را در هم بپیچد، همواره بخت یار او بوده تا جایی که مدعی بود که خداوند حامی اوست]
*بس فرومایگان بی حاصل-حامل کار و بار می‌بینم*
*مذهب و دین ضعیف می‌یابم-مُبتدع افتخارمی‌بینم*
*ظلم پنهان، خیانت و تزویر-بر
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی : ابتذال، کلید واژه محبوبی برای منتقدان در فرهنگ، سیاست، هنر، سینما، موسیقی، ادبیات و امثالهم است. مرز بین ابتذال و غیر ابتذال، گاها به قدری ظریف است که تشخیص آن را برای عموم مشکل می کند. گاها، قانون‌گذار هم در بیان مصداق های ابتذال، سکوت می‌کند و برداشت های متفاوت را رقم می زند. در هر کشوری، مصداق های ابتذال، مطابق با فرهنگ ها و باورهای همان جامعه تعریف می شود و می‌بینیم که در نقطه ای از جهان
عصبانیت سرسپردگان بیگانه از همگامی علمای اهل سنت با نظام
یادداشت روز - پایگاه خبری بیرک
محمدامین میربلوچزهی خبرنگار خاش
همگامی علمای اهل سنت با نظام - بسیاری از سرسپردگان بیگانه و عوامل فریب خورده و جیره خوار استکبار که در رسیدن به اهداف شوم و غیر انسانی و غیر اسلامی شان ناکام مانده اند از همراهی و همگامی علما و بزرگان بلوچ و اهل سنت با نظام اسلامی ایران عصبانی اند و راه اهانت به بزرگان و علمای شاخص و مورد تکریم اهل سنت را در پیش گرفته اند.
ا
همه می دونیم «ریا» یعنی چی. «ریا»
یعنی این که آدم دین فروشی کنه و برای این که دیگران خوششون بیاد الکی خودشو دین دار
نشون بده. مثلا وقتی دیگران نگاه می کنن نمازش رو بهتر بخونه٬ یا این که وفتی می
خواد یه پولی بذاره کف دست یه بیچاره ای توی خیابون٬ حتما به جوری پولو بده که همه
ببینن و تحسین کنن. این می شه ریا. بدیهی هست که همچین کاری توی اسلام به هیچ
عنوان پذیرفته نیست. نه تنها کاری که به نیت ریا انجام بشه باطل هست٬ بلکه گناه هم
محسوب می شه.
«پس وای بر
معرفی توسط وبلاگ... این روزها
حیف بود هیئتمان از معرفی کتاب های رضوی خالی باشد. این روزها، که شرق ایران بوی گل و گلاب پیچیده و نقاره خانه ها، دم عیسایی سر می دهند از ولادت امام رئوفمان، این هفت کتاب، هدیه ای باشد برای همه دوست داران حضرت نور و مهربانی.

اقیانوس مشرق
اسمش در لیست کتاب سال رضوی دیده می شود. رمانی ست از زندگی «عمران بن داوود».
ماجرا از این قرار است که عمران در حال پیدا کردن آب حیات بوده که در بیابان های خراسان گم می شود و مرد ناشناسی
بر روی زمین و آسمانها و کرات  در بین مناجات برای حاجات  زیباتر از این جمله ندیده است کسی بر خاتم انبیاء
محمّد صلوات
از ازل بر همه ذرات جهان تا عَرصات رسد از آبروی
آلِ محمّد برکات وه چه بدبخت وسیه روست هرآنکس که زِ جهل
بشنود نام محمّد نفرستد صلوات
بر چهره پر ز نور مهدی صلوات بر جان و دل صبور
مهدی صلوات تا امر فرج شود مهیا بفرست بهر فرج و ظهور مهدی صلوات
دل با صلوات مَحرم راز شود سیمرغ شود بلند
پرواز شود فرمود : پیامبر که با هر صلوات  درهای
اجابت
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی  است- جناب اقای دکتر نوری زاده میگوید با
کلیپی  که از حضرت معمار جهانی اسلام  تمام راحل رحمت الله علیه نشان میدهد که امام
علیه السلام درسوک بزرگان  انقلاب که شهید
شدند- میفرماید ما را بکشید وخون ما رابریزید ما گاه تر وبیدارتر میشویم
ایشان  فرمودند امام راحل صلواته اللهعلیه
میفرمایند هرچقدر میخواهید-خون بریزید- میزان زیادی  ایشان خون ریختن- حضرت عمایاسر رحمت الله
بنابرقولی  حضرت علی علیه السلام فرمودند
کرونا این روزها نفس همه را گرفته است! برخی‌ها را روی تخت بیمارستان و برخی را تا گلوگاه ترس و در دل قرنطینه‌های خانه‌گی...کرونا دارد با لایه‌های مختلف جامعه ما کنش می‌کند. مدارس و دانش‌گاه‌ها و ادارات را به تعطیلی کشانده، دید و بازدید و دورهمی‌ها را محدود کرده‌، حتی مناسک اجتماعی مقدس را کم‌رنگ کرده... خلاصه پیر و جوان، زن و مرد، مذهبی و غیرمذهبی، موافق و مخالف همه را به چالش کشانده است. بله کرونا ویروس است و در عین وحدانیت ناب، به وظیفه،
این امید است که انسان را به خلاقیت ها و کرامات رهنمون ساخته و به اعتلا و موفقیت ها و سرمنزل مقصود می رساند.
انسان به امید زنده است!
زیرا ما چیزی بنام جاودانگی حال و سلامتی و حیات نداریم.
همین که از فردایمان بی خبریم یعنی آدمیم.
موقعی که فروتر و فراتر از کارکردهایمان می اندیشیم ورفتارمی کنیم از آدمیت ساقط یا ارتقای درجه می گیریم
وقتی که مال جمع کن و بت پرست و کالبدگرایی ام به حداکثرمی رسد حیوانیتم شکوفا می شود.
و هنگامی که از انسانیتم بیشتر می ف
فصل دوم: رهبر قیام
پیرامون انقلاب وقیام حضرت مهدی (عجّل الله تعالی فرجه) تاکنون مطالبی را بازگو کرده ایم. در این فصل، خصوصیات جسمی، اخلاقی وکرامات آن حضرت را با استفاده از روایات، مورد بحث قرار می دهیم.الف) خصوصیات جسمی ١. سن وچهره عمران پسر حصین می گوید: به رسول خدا (صلّی الله علیه وآله) گفتم: این مرد (مهدی) را برایم توصیف کن وشمّه ای از حالات او را بیان فرما. پیامبر (صلّی الله علیه وآله) فرمود: «او از فرزندان من است؛ اندامش چونان مردان بنی اسرائ
.
پردۀ اول
دکتر بود. البته دکترِ دکتر هم که نه. درواقع دانشجوی سال آخر پزشکی بود و متاهل و دارای سه فرزند قد و نیمقد! و همچنین دارای اعتقادات مذهبی بسیار خشک که اصراری عجیبی هم بر عمل به فریضۀ امر به معروف و نهی از منکر داشت.
کلاً یه بار تو مهمونی دیدمش. حوالی سال 73 که در اونجا آقای دکتر با افتخار از خاطراتش چنین گفت:
«آقا از بدشانسـیِ ما، خونـه‌ای که اجاره کردم صاحبـخونه‌ش عرق‌خوره! دبّـه‌های عرق رو تو  پارکینگ خونه میذاره. هفته‌ای چندبار رف
 سیرة النبی الأکرم محمد الأمین ( صلى الله علیه وآله )

قبسات من حیاه النبی صلی الله علیه و آله و اهل بیته علیهم السلام

حیاة النبی وأهل بیته علیهم السلام -  کتاب نخبة من العلماء

إذا کان وصی النبی (ص)معلوماً من البدایة، فلماذا علق النبی ...

الإمام جعفر الصادق علیه السلام

من هو الامام جعفر الصادق ؟

کرامات الإمام الصادق(ع) 

الإمام الصادق علیه السلام سیرة ومسیرة 

الإمام الصادق (ع) رجل العلم والجهاد، ورجل التنظیم والتشکیلات

المنهج ال
.
پردۀ اول
دکتر بود. البته دکترِ دکتر هم که نه. درواقع دانشجوی سال آخر پزشکی بود و متاهل و دارای سه فرزند قد و نیمقد! و همچنین دارای اعتقادات مذهبی بسیار خشک که اصراری عجیبی هم بر عمل به فریضۀ امر به معروف و نهی از منکر داشت.
کلاً یه بار تو مهمونی دیدمش. حوالی سال 73 که در اونجا آقای دکتر با افتخار از خاطراتش چنین گفت:
«آقا از بدشانسـیِ ما، خونـه‌ای که اجاره کردم صاحبـخونه‌ش عرق‌خوره! دبّـه‌های عرق رو تو  پارکینگ خونه میذاره. هفته‌ای چندبار رف
کسب رتبه اول شهرستانی

گروه نمایشنامه خوانی (نمایش
رادیویی)
آموزشگاه نمونه دین و دانش لردگان

و راهیابی این عزیزان به مرحله استانی مسابقات را
تبریک عرض می نماییم.

معرفی کتابِ

«کمتر از حیوان نِئی
ای دردمند»

این کتاب توسط

آقای حاج محمد علی غیاثی گندمانی

جهت هدیه به ساحت مقدس
حضرت زهرا سلام اله علیها و

همه ی عاشقان سلطان
سریر ارتضا حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام

جمع آوری شده است؛

داستانهای این مجموعه  کرامات و معجزاتی است از ا
کلیاتــــــــــــــی راجع امام جواد علیه‌السلام 
چرا امام جواد(ع) مجبور به ازدواج با دختر مأمون شد؟
سیره و زندگینامه امام جواد (ع)؛ از تولد تا شهادت
دلیل ازدواج اجباری امام جواد(ع) با دختر قاتل پدرش
کرامات و مناقب امام جواد علیه السلام
جریانی انحرافی که امام جواد (ع) با آن به مبارزه پرداخت
تاملی بر دوران امامت امام جواد (ع)
احادیث و توصیه های مهم امام جواد (ع)
درس هایی از زندگی امام جواد (ع)
ماجرای حرزی که امام جوادعلیه السلام به مامون داد
جلوه
1. دوستی بسیار عزیز
(با نام مستعار 133) (1) برایم
به مناسبت ایام شعری فرستاده‌اند که ینکشف توفیق الهی یارشان بوده و حاصل شیر پاکی
است که خورده‌اند:
شتر سوار جمل را چو آیدت بریاد/
بگو: به روح کثیفش هزار لعنت باد
همان مگس که به سیمرغ کَلّ و
زحمت بود/ و در مقابل شیر ژیان، علی اِستاد
همان که رحمت حق آرزوی مرگش
داشت/ بریده باد دو دستش که بر نبی سم داد
اگر سؤال بپرسی که: او کجا؟
ابلیس؟/ دهم جواب که: بودش هزار بار اُستاد
ضعیفه‌ای که به قاطر سوار بود
این بار/
مجلس نباید مرکز سیاهنمایی، نا امیدی و افتقار
باشد. کافی است سخنان نمایندگان را، در مورد عملکرد دولت یا حوزه های انتخابیه
آنها جمعبندی کرد! خواهید دید ایرانی خرابه، پر از دزد و فاسد و افراد بدون
مسئولیت داریم، و خودمان نمی دانیم! رئیس جمهور اشاره ای کردند که: صدا و سیما هیچ
وقت از گازرسانی، به روستاها نمی گوید، بلکه میرود فقر و نداری انها را به تصویر
می کشد. البته با انتخاب مجدد لاریجانی، هیچ امیدی به اصلاح این روند دوازده ساله
نیست. زیرا لاری
دشمنان می دانند که ما قوی هستیم! نفر اول در جهان که هیچکس قادر نیست با آن برابری کند. درد ایننجاست که به دوستان باید ثابت کنیم که قوی هستیم. متاسفانه ناباوری داخلی، دردی بی درمان است. زیرا که خناسان در پی آن هستند. هرکس تریبونی را در اختیار دارد، یا زبانی برای کفتن دارد، زبان در کام کشیده و قلم را شکسته است، تا نگوید. و یا می ترسد که بگوید! شهاب حسینی را می بینیم که چه درد مندانه، به آن اشاره می کند. بیانات داریوش ارجمند این را می رساند که: دوستان
خلقت مسیح(علیه السلام):

قرآن خلقت عیسی(علیه السلام) را در سورهآل عمران، آیه59 مورد بررسی قرار داده است: «اِنَّ مَثَلَ عِیسى‏ عِنْدَ اللَّهِ کَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِنْ تُرابٍ...‏». آدم به عنوان اولین انسان روی زمین، بدون دخالت پدر و مادر خلق شد؛ خلقت عیسی سخت‏ تر از آفرینش آدم نبود. او پدر و مادر نداشت و همان خدایى که آدم را بدون پدر و مادر آفرید، قادر خواهد بود که عیسى بن مریم را بدون پدر خلق کند. از این جهت آفرینش حضرت عیسى مانند آفرینش حض
کلیاتــــــــــــــی راجع امام جواد علیه‌السلام 
چرا امام جواد(ع) مجبور به ازدواج با دختر مأمون شد؟
سیره و زندگینامه امام جواد (ع)؛ از تولد تا شهادت
دلیل ازدواج اجباری امام جواد(ع) با دختر قاتل پدرش
کرامات و مناقب امام جواد علیه السلام
جریانی انحرافی که امام جواد (ع) با آن به مبارزه پرداخت
تاملی بر دوران امامت امام جواد (ع)
احادیث و توصیه های مهم امام جواد (ع)
درس هایی از زندگی امام جواد (ع)
ماجرای حرزی که امام جوادعلیه السلام به مامون داد
جلوه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ